rockshoxtora2

Znany zdecydowanej większości widelec Rock Shoxa tym razem przeznaczony pod 29” koło. Na samym początku chciałbym podkreślić fakt, że jest cięższy zaledwie o około 100g względem swojego odpowiednika pod normalny rozmiar felg. Jednakże nie ma co ukrywać – masa to największą wadą tego produktu.

Mateusz Nabiałczyk

rockshoxtora1

Wykonanie, spasowanie elementów jak zwykle na odpowiednim poziomie, z tym, że nie czarujmy się, domeną Tory jest prostota. O ile w przypadku kół o średnicy 26” odczuwalny jest brak czułości na drobne nierowności, tak tutaj problem załatwia większa średnica koła, a raczej opona. Amortyzator bezproblemowo można ustawić tak, by pracował pełnym skokiem przy akceptowalnym sagu. Sztywność pod 90kg użytkownikiem jest wzorowa, denerwuje natomiast stosunkowo wiotkie połączenie z kołem, być może większa ilość szprych, naciąg, czy tez kołnierze rozwiązałyby problem. Tak, czy siak do ostrej jazdy szukałbym sztywnej osi. Po sezonie jazd nie stwierdzono niepokojących ubytków ciśnienia, nie mówiąc o większych usterkach.

Jeżeli szukacie taniego prawdziwego amortyzatora i jesteście w stanie przeboleć blisko 2,3kg, to nie ma się nad czym zastanawiać!

rockshoxtora2

Informacje podstawowe:

- waga realna 2260g (19-20cm rura sterowa)

- skok: 80 mm (100mm możliwe do ustawienia w serwisie)

- sprężyna: Solo Air, All Travel

- tłumienie: Motion Control

- golenie dolne: magnezowe

- korona: aluminium 6061T6

- rura sterowa: stal

- golenie górne: stal 4130

 

 

 

Tagi amortyzator rowerowy, amortyzator 29er, Rock Shox Tora 318 Solo Air 29